Aktualności
TO podcasty
opublikowany: 13 stycznia 2021

TO podcasty to cykl rozmów wokół edukacji teatralnej i młodych twórców. Mówimy o projektach Teatru Ochoty i wszystkim tym, co nas ciekawi i inspiruje. Jako pierwsze publikujemy rozmowy Patrycji Wanat z laureatkami Nagrody im. Haliny Machulskiej.

Słuchaj na Spotify: https://open.spotify.com/show/2PrErFrDcxF8EA0oXzh81o

Aktualności
Gala wręczenia Nagrody im. Haliny Machulskiej
opublikowany: 6 października 2020

11 października, po spektaklu "Prawiek" w reżyserii Konrada Dworakowskiego, odbędzie się gala wręczenia Nagrody im. Haliny Machulskiej, której laureatami co roku będą edukatorzy teatralni kierujący się w swej pracy ideą długofalowego rozwoju. Nagroda im. Haliny Machulskiej ma podkreślać rolę sztuki jako narzędzia inkluzywnego, wzmacniającego więzi i uwrażliwiającego społecznie. Wyróżnienie ma wymiar finansowy, a laureatów wybiera kapituła złożona z ekspertów w...

Aktualności
Ruszył warsztaty dwóch ognisk!
opublikowany: 14 września 2020

Trwają próby do pokazu "1970" z udziałem młodych artystów z dwóch ognisk teatralnych: Ogniska "U Machulskich" i Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty. Premiera już 26 września w Teatrze Ochoty!

Aktualności
Premierowy pokaz 1970
opublikowany: 16 maja 2020

Artyści i pedagodzy z Ognisko Teatralne Teatru Ochoty i Ognisko Teatralne "U Machulskich" połączyli siły w projekcie twórczym – intensywnych warsztatach teatralnych, w efekcie których powstało interaktywne przedstawienie teatralne "1970" w reżyserii Wojciecha Farugi. Premierowe pokazy odbyły się 26 września.

Aktualności
Trzy laureatki Nagrody im. Haliny Machulskiej
opublikowany: 12 października 2020

11 października odbyła się gala wręczenia Nagrody im. Haliny Machulskiej. Kapituła przyznała trzy równorzędne nagrody Grażynie Wydrowskiej, Aleksandrze Barczyk i Dorocie Kowalkowskiej. Zobacz retransmisję na Facebooku: https://www.facebook.com/teatrochoty/videos/342134827112258

 

 

Aktualności
Znamy zwycięzców konkursu na jubileuszowy mural!
opublikowany: 14 września 2020

Konkurs POLOWANIE NA MOTYLE dla młodych grafików i ilustratorów rozstrzygnięty! Jubileuszowy mural dla Teatru Ochoty zaprojektuje debiutujący kolektyw SZTAMA - Sylwia Gola, Mateusz Bieniusa.

Aktualności
Powołanie Nagrody im. Haliny Machulskiej
opublikowany: 14 września 2020

Nagroda im. Haliny Machulskiej, przyznawana po raz pierwszy w roku jubileuszu 50-lecia Teatru Ochoty, skierowana jest do pedagogów teatru i edukatorów teatralnych, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi wg zasad bliskich patronce Nagrody. Pragniemy doceniać długofalową pracę, zrównującą szanse, dającą szerokie spektrum narzędzi i skupioną na procesie i rozwoju wszystkich uczestników.